Blog

Jordánsko

 

 Novinkou pre slovenských cestovateľov je krajina arabského sveta, dýchajúca históriou – Jordánsko. Obmývané je liečivým Mŕtvym morom a teplým, vyhriatym  Červeným morom. Do Jordánska sa určite vyberte s cieľom oddychovej dovolenky, poznávaním či kvôli liečeniu. Najideálnejšie obdobie na kúpanie sa v Červenom či Mŕtvom mori spojené so spoznávaním sú mesiace marecmáj a septemberoktóber. Na liečebný pobyt pri Mŕtvom mori najmä pri kožných chorobách je najvhodnejší marecseptember.

Aj napriek tomu, že je to menej známa a exotickejšia krajina, lieta sa po novom už aj z Bratislavy, pri prílete Vás bude čakať náš spoľahlivý, slovenský delegát, ktorý Vás taktiež bude sprevádzať na vašich potulkách krajinou a o zábavu sa postarajú slovenskí animátori.

Hlavným a zároveň najväčším mestom Jordánska – Ammán je jedným z najstarších miest, staré niekoľko tisíc rokov. Je to jeden z dôvodov, prečo navštíviť túto krajinu. Ďalšie hlavné turistické destinácie dôležité pre poznávanie tejto krajiny sú napríklad:

  • Petra – skalné mestečko staré 2000 rokov, ktoré je vytesané do pieskovcových skál
  • Aqaba letovisko na pobreží Červeného mora, jediný prístav krajiny, osídlená od 3. tisícročia pred Kr.
  • Wadi Rum – poznanie skutočného života beduínov uprostred púšte, očarujúce výhľady na rôzne skalné útvary, farebné piesočné duny a noci plné najjagavejších hviezd.
  • Mŕtve more – najvhodnejšie miesto na liečbu viacerých diagnóz, od dýchacích, cez kožné až po pohybové ochorenia. Môže za to najvyššia koncentrácia kyslíka na planéte, vysoké percento minerálov vo vode a unikátne bahno.

Čo sa týka bezpečnosti, Jordánsko je neutrálna krajina, kde panuje mier a pokoj a udržuje sa mimo všetkých regionálnych konfliktov.